יאיר בושרי (ביגלובל) – לא סתם ישראלים בונים בקפריסין!

נדלן בקפריסין עם יאיר בושרי וקבוצת בי גלובל
נדלן בקפריסין עם יאיר בושרי וקבוצת בי גלובל

יאיר בושרי (ביגלובל – B GLOBAL) מסביר שישראלים בוחרים להשקיע בנדל"ן בקפריסין מכמה סיבות, לרבות קרבתו לישראל, הזדמנויות השקעה אטרקטיביות וסביבה משפטית ומסית נוחה. כמה מהגורמים המרכזיים המניעים את ההשקעות הישראליות בקפריסין הם:

 • קרבה גיאוגרפית: קפריסין ממוקמת קרוב לישראל, עם זמן טיסה של כשעה בין שתי המדינות. קרבה זו מאפשרת למשקיעים ישראלים נוח לנסוע לקפריסין כדי לבחון הזדמנויות השקעה, לנהל את הנכסים שלהם או ליהנות מחופשות.
 • אורח חיים ואקלים: קפריסין מציעה אקלים ים תיכוני נעים, חופים יפים ואיכות חיים גבוהה. ישראלים רבים מוצאים את הגורמים הללו מושכים ובוחרים להשקיע בבתי נופש או בנכסים לפנסיה בקפריסין.
 • הזדמנויות השקעה מגוונות: שוק הנדל"ן הקפריסאי מציע מגוון רחב של הזדמנויות השקעה, מנכסי מגורים כגון דירות ווילות ועד נכסים מסחריים כמו משרדים, חנויות ובתי מלון. גיוון זה מאפשר למשקיעים ישראלים לבחור בהשקעות התואמות את העדפותיהם ויעדיהם הפיננסיים.
 • מסגרת משפטית חיובית: ע"פ יאיר בושרי (בי גלובל) לקפריסין יש מסגרת משפטית פשוטה יחסית לבעלות על נכס, עם הגבלות מועטות למשקיעים זרים. אזרחי האיחוד האירופי, כולל ישראלים בעלי אזרחות כפולה, יכולים לרכוש נכס בקפריסין ללא הגבלות, בעוד שאזרחים שאינם אזרחי האיחוד האירופי יצטרכו לקבל אישור ממועצת השרים.
 • הטבות מס: קפריסין מציעה מספר הטבות מס למשקיעים זרים, לרבות מס חברות נמוך של 12.5%, רשת ענפה של אמנות למניעת כפל מס ויחס מס נוח להכנסות משכירות ורווחי הון. הטבות מס אלו יכולות להפוך את השקעות הנדל"ן הקפריסאיות לאטרקטיביות יותר עבור משקיעים ישראלים.
 • ביקוש חזק להשכרה: באזורי תיירות וערים פופולריות כמו לימסול, לרנקה ופאפוס, יש ביקוש חזק לנכסים להשכרה, מה שיכול להביא לתשואות שכירות אטרקטיביות למשקיעים. בנוסף, קהילת הגולים הגדלה בקפריסין תורמת לביקוש לנכסים להשכרה לטווח ארוך.
 • פוטנציאל לשבח הון: אמנם לא מובטח, אך קיים פוטנציאל לעליית הון בשוק הנדל"ן הקפריסאי, במיוחד באזורים עם פיתוחי תשתית מתמשכים או תיירות צומחת.
 • פיזור תיקים: השקעה בנדל"ן קפריסאי יכולה לסייע למשקיעים ישראלים לגוון את תיקי ההשקעות שלהם, להפחית סיכונים ולשפר את התשואות הכוללות.

גורמים אלו, בשילוב עם הקשרים ההיסטוריים והתרבותיים בין קפריסין לישראל, הופכים את קפריסין ליעד אטרקטיבי עבור משקיעים ישראלים המעוניינים להשקיע בנדל"ן.

מה לגבי פיקוח בנייה בקפריסין? יאיר בושרי (ביגלובל – B GLOBAL) עם התשובה!

פיקוח בנייה הוא היבט מכריע בכל פרויקט בנייה בקפריסין, המבטיח שתהליך הבנייה עומד בתוכניות המוסכמות, המפרטים ותקני האיכות. להלן כמה היבטים מרכזיים של פיקוח בנייה בקפריסין מאת יאיר בושרי (בי גלובל) שכדאי להיות מודעים אליהם:

 • תקנות והיתרים מקומיים: הכר את תקנות הבנייה המקומיות, הגבלות ייעוד ודרישות ההיתרים בקפריסין. פרויקטי בנייה חייבים לעמוד בתקנות הבנייה של קפריסין ולקבל את ההיתרים הדרושים לפני שניתן להתחיל בבנייה. ההיתרים ניתנים בדרך כלל על ידי רשויות מקומיות.
 • שיתוף אנשי מקצוע: חשוב להעסיק אנשי מקצוע מוסמכים, כגון אדריכלים, מהנדסים אזרחיים ומנהלי פרויקטים, לפיקוח על תהליך הבנייה. אנשי מקצוע אלו יסייעו להבטיח שהפרויקט עומד בדרישות הטכניות והרגולטוריות, כמו גם את לוח הזמנים והתקציב המוסכמים.
 • בריאות ובטיחות: פרויקטי בנייה בקפריסין חייבים לעמוד בתקנות הבריאות והבטיחות המקומיות, שמטרתן להגן על עובדים, מבקרים באתר ונכסים שכנים מפני סכנות פוטנציאליות. ודא כי אתר הבנייה שלך עומד בתקנות אלה, ושנמצאים באמצעי בטיחות מתאימים.
 • בקרת איכות: היבט מכריע בפיקוח הבנייה הוא בקרת איכות, הכוללת מעקב ובדיקה של תהליך הבנייה על מנת לוודא שהביצוע, החומרים והטכניקות בהם נעשה שימוש עומדים בתקני האיכות של הפרויקט. בדיקות סדירות על ידי אנשי מקצוע מוסמכים יכולות לסייע בזיהוי ותיקון כל חריגה מהמפרט המוסכם.
 • מעקב אחר התקדמות: על מפקחי הבנייה לעקוב מקרוב אחר התקדמות הפרויקט, ולוודא שהעבודה מתבצעת בהתאם ללוח הזמנים והתקציב של הפרויקט. פגישות התקדמות ודיווח קבועים יכולים לעזור לזהות עיכובים פוטנציאליים או חריגות עלויות, ולאפשר פעולות מתקנות בזמן.
 • ניהול חוזים: על המפקחים לנהל גם חוזים עם קבלני משנה, ספקים ובעלי עניין אחרים המעורבים בתהליך הבנייה. זה כולל מעקב אחר התחייבויות חוזיות, ניהול תשלומים וטיפול בכל מחלוקת שעלולה להתעורר.
 • תיעוד: לכל אורך תהליך הבנייה, חיוני לשמור על רישומים ותיעוד מדויקים, לרבות היתרים, דוחות בדיקה, דוחות התקדמות ושרטוטים כפי שנבנים. תיעוד זה יהיה חיוני להתייחסות עתידית, כמו גם לקבלת היתרי האכלוס הדרושים עם השלמת הפרויקט.
 • מסירה והשלמה: על מפקחי הבנייה לפקח על תהליך המסירה וההשלמה, ולוודא שכל העבודות מסתיימות בהתאם למפרט המוסכם וכי כל ליקוי או בעיה יטופלו. זה כולל השגת אישורי האכלוס הדרושים ומתן ללקוח סט מקיף של שרטוטים כפי שנבנה ותיעוד פרויקט אחר.

על ידי הבנת ההיבטים המרכזיים הללו של פיקוח בנייה בקפריסין, אתה יכול לעזור להבטיח שפרויקט הבנייה שלך יתבצע בצורה חלקה, בזמן ובמסגרת התקציב. שיתוף אנשי מקצוע מנוסים ושמירה על תקשורת ברורה עם כל מחזיקי העניין יכולים לתרום עוד יותר להצלחת הפרויקט.

Shape
דילוג לתוכן